7. hafta

gebelikte 7. hafta

Vücudunuz
Hamileliğiniz geliştikçe sırt ağrılarının olması doğal, buna hormonlar neden oluyor. Akşamları uyurken yan yatıp, bacaklarınızın arasına bir yastık almanız faydalı olacaktır. Çok uzun süreler oturmaktan veya ayakta durmaktan kaçının, alçak topuklu ayakkabıları tercih edin ve sırtınızı kuvvetlendirecek egzersizler yapın.

Bebeğiniz
Bebeğiniz bu hafta büyümek için olağanüstü çaba harcadı! 7. haftanın başında, büyüyen bebeğinizin başından kalçaya uzunluğu 4 – 5 milimetre. Bu haftanın sonunda bebeğiniz 11-13 milimetreye ulaşacak.

Duygularınız
Eşiniz ve siz yeni rolünüzü kabullenmeye çalışıyorsunuz. Annelik ve seks arasında gidip gelirken sıkıntı çekebilirsiniz. Duygularınız hakkında konuşmaktan çekinmeyin, bu rolleri birlikte kabulleneceksiniz.

İpuçları
Gebeliğiniz süresince bacaklarınıza kramp giriyorsa, uzun süre ayakta kalmayın ve mümkün olduğunca sık sık yan yatıp dinlenin.

Advertisements

1 Comment »

  1. zeynep sancak said

    meraba ben 7 haftalık hamileyim ve 5 haftanın sonlarında kanamam oldu kanamanın başında doktor düşmediğini söyledi kanamam adet gibi devam etti adetim bitdiği gün kanama kesildi bebeğim düşmüşmüdür bel ağrılarım var hafiften mide bulantımda var hemen cevap yazarsanız sevinirim teşekkür ederim

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: